Захоплююча історія парфумерії

Вони супроводжували нас тисячі років і завжди мали на нас великий вплив. Подивіться, як виглядала доля парфумів - від давнини до сучасності.

Їх назва походить від латинського "per fumum", що означає "через дим". Вона виходила з древніх релігійних практик, коли на вівтарях спалювали ароматичні смоли, щоб запашний дим приносив молитви і благання божествам і таким чином домагався їх прихильності.

Ароматичні масла і лосьйони були охоче використані в давнину. У Єгипті вони спочатку використовувалися виключно для здійснення релігійних обрядів і похоронних обрядів, а секрети створення ароматичних композицій були відомі тільки жерцям. Тільки після цього вони потрапили на подвір'я фараона і в будинку високопоставлених громадян. Вони також використовувалися в медицині, а також для ванн і масажу.

Чи знаєте ви, що…

у виявленій в 1921 році могилі Тутанхамона були знайдені ємкості з ароматами, які все ще пахли, незважаючи на те, що їм було 3000 років.

Стародавні греки вірили, що духи походять від богів. Ароматичні масла вони використовували, серед іншого, в лазнях і під час похоронних обрядів. Їм приписували цілющу силу і захисні властивості. Римляни, в свою чергу, використовували їх практично скрізь і для всього, в тому числі для парфумерії тварин (коней і собак) і предметів побуту. Мабуть, навіть під час важливих урочистостей, влаштованих для населення, в фонтанах текла запашна вода.

За часів раннього християнства використання духів було заборонено, оскільки вважалося, що вони занадто спокусливі, чуттєві і гріховні. При цьому парфуми дуже охоче використовувалися мусульманами. Араби були справжніми експертами в створенні ароматичних композицій. Саме перський лікар і хімік Авіценна удосконалив процес дистиляції, зробивши виробництво екстрактів більш ефективним. Він також створив рожеву воду, яка швидко набула величезної популярності.

В Європі парфуми повернулися до благодаті в XII столітті, багато в чому завдяки хрестовим експедиціям. Їх популярність виразно зросла в епоху Відродження. Тоді Італія, зокрема Венеція і Флоренція, стала парфумерною державою. У Венеції стали створювати кольорові скляні флакони, в які розливалися готові композиції. Великий вплив на розвиток парфумерії надали і великі географічні відкриття. З далеких поїздок привозили ароматну сировину, наприклад, ваніль, кардамон або гвоздику. У XVII і XVIII століттях духи завоювали Францію. Версаль тоді називався "парфюмований двір", тому що прекрасні запахи з'являлися там на кожному кроці.

Друга половина XIX століття - початок сучасної парфумерії. Нові методи отримання ароматних екстрактів рослин сприяли збільшенню виробництва парфумів - кількісно і якісно. Розвиток хімії привів до ще однієї революції в світі ароматів. З'явилася перша синтетична сировина, яка зробила парфумерію більш доступною і дешевою, а парфумерії дали практично необмежені можливості. З'явилися і нові ароматичні сім'ї. Духи перестали бути просто запашним розчином. Стали звертати увагу на зовнішній вигляд флаконів, етикетку і рекламу. Таким чином, збагачені новими ароматичними нотами, в красивій оправі, вироблені в усе більшому масштабі, духи ввійшли в XX століття, де на них чекала ще одна важлива зустріч з великими будинками моди, тобто високої моди. Саме тоді були створені найбільші, відомі до цього дня парфумерні компанії.

До Другої світової війни парфуми створювалися в основному для жінок. Тільки після цього почав розвиватися і ринок чоловічих ароматів. Велику роль в просуванні використання духів на щоденній основі зіграв Голлівуд, що поширює образ чуттєвої жінки, скропленої улюбленими парфумами. Сьогодні важко уявити життя без красивих парфумерних композицій, а їх вибір настільки великий, що напевно кожен знайде свій улюблений парфум.