Найцікавіші великодні звичаї

В якій країні прийнято як прийнято. Це стосується і святкування Великодня. В Україні, серед іншого, є традиція святити їжу в красиво прикрашених кошиках, розписувати і прикрашати великодні яйця, пекти паски. А як виглядає Великдень в інших країнах?

Великобританія

Символом Великодня тут є заєць - з полювання на цих тварин починалося святкування свят. Традиційна гра англійців - катання яєць, так зване Яйце катання. Полювання за яйцями - також дуже популярна і улюблена гра серед дітей, які шукають шоколадних яєць і кроликів, захованих в садах.

Республіка Чехія

На святковому столі не можна пропустити баранину з бісквітного тіста. Так звані помлазкі - хлопчики ходять до будинків своїх однолітків, щоб облити їх водою і шльопнути згаданими помлазкамі, тобто молодими вербовими гілочками. Вважається, що цей ритуал подарує дівчаткам здоров'я і вічну молодість.


Італія

Для італійців Великдень - це час зустрічей з сім'єю і друзями, спільного сидіння за столом і веселощів. Під час вечері на столі з'являються страви з баранини, а також традиційний пиріг під назвою коломба, або голуб. Це пухнастий пиріг з горіхами і родзинками, нагадує птаха, що летить. Великодній понеділок тут проводять на природі - в поїздках і пікніках.


Іспанія

У Страсну п'ятницю тут проходять численні видовищні ходи, що зображують сцени Страстей Христових. Залежно від регіону, під час різдвяної вечері на столі ви знайдете, серед іншого, рагу з нуту, тріски та шпинату, дріжджові пончики з ванільним кремом або Mona de Pascua - дріжджовий торт з яйцем всередині.


Португалія

У багатьох регіонах досі живий звичай, відомий як «поховання тріски» - у Велику суботу запікають шматок цієї риби, з'їдають разом з сім'єю, потім все кістки збирають і закопують в землю. Це символізує кінець поста. У пасхальну неділю сім'ї збираються на вечерю, під час якого на столі з'являється мигдаль в різних формах (це один з португальських символів Великодня), Фолар - дріжджовий торт з яйцем в центрі, подається солоним або солодким, і страви з баранини.


Швеція

Одне з великодніх прикрас - березові гілочки, прикрашені різнокольоровими пір'ям. У великодню суботу на вулицях з'являються Påskkäringar, або великодні відьми. Переодягнені дівчата ходять від хати до хати і обмінюються зробленими вітальними листівками на частування.


Мексика

У цій колоритній країні пишно святкується Великодню неділю. До пізньої ночі на вулицях панує справжнє свято, в якому беруть участь цілі родини. Шоу феєрверків, ярмарки і традиційна їжа, що продається в кіосках, - це лише деякі з визначних пам'яток.


Сполученні штати Америки

У США складно уявити Великдень без конкурсів «Великодній чепчик» на саму цікаву й оригінальну пасхальну шапку. На них з'являються зайці, фарбовані яйця і курчата. Деякі досягають дійсно значних розмірів.